Styl norweski w domu cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób pokochało minimalistyczne, proste wnętrza, w których znajdują się tylko i wyłącznie praktyczne i funkcjonalne meble. Styl, który do tej pory królował w Danii, Norwegii i Szwecji, teraz podbija serca również wielu Polaków. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Styl norweski w domu


Mnóstwo osób, które słyszą o stylu norweskim wyobraża sobie wnętrza chłodne, szare, bez wyrazu. Jak się okazuje w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Styl norweski charakteryzuje się bowiem prostymi, aczkolwiek bardzo solidnymi i trwałymi meblami. Dodatkowo kolorystyka, która króluje w tego typu wnętrzach jest niezwykle ciepła i przytulna. Jest to styl, który doskonale sprawdzi się zarówno w małych mieszkankach, jak i w dużych, przestronnych domach. Mnóstwo osób doskonale się czuje, gdy w ich wnętrzach panuje ład i harmonia. Ten styl jest bowiem kwintesencją porządku.


Na jakie meble najlepiej postawić?


Producenci mebli widząc jak styl norweski szturmuje wnętrza, tworzą coraz więcej ciekawych mebli, które idealnie pasują do takich
przestrzeni. Sypialnia w stylu skandynawskim obowiązkowo musi mieć piękne, wygodne łóżko oraz solidną szafę z trwałego drewna. Dodatkowo, w takich miejscach trzeba wybrać przyjemne tkaniny, które jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowy klimat takich wnętrz

Salon w stylu norweskim


Najwięcej osób urządza salony w stylu skandynawskim. Dlaczego? W dużym pokoju, w którym najwięcej czasu zazwyczaj spędzają domownicy można postawić wygodne, funkcjonalne meble, które dodatkowo będą stanowić ozdobę tego miejsca. Sofa w stylu skandynawskim to absolutny must have. Duża, miękka, idealnie dopasowana do ogólnej aranżacji sofa wykonana z przyjemnych w dotyku materiałów świetnie podkreśli charakter domu oraz sprawi, że każdy będzie się w nim czuł naprawdę dobrze i komfortowo. Do tego warto również zadbać o dodatki. Kilka obrazów w gustownych ramkach, efektowne, proste lampy, miękki dywan i kilka poduszek zdecydowanie wystarczy.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *