Mieszkanie to przestrzeń, w której spędza się sporo czasu – wykonując codzienne obowiązki, odpoczywając, ciesząc się chwilami z rodziną, przyjmując gości. Warto zadbać, by było nie tylko funkcjonalne, ale też, by cieszyło oko. Nietuzinkowe wnętrza będą budzić zaciekawienie i oddawać wyjątkową osobowość właściciela mieszkania. Jak dodać swoim czterem kątom charakteru? Jakie meble i dodatki wybrać, by podrasować ich styl?

Stylowy salon – jak szybko przeprowadzić metamorfozę?


Sercem domu jest bez wątpienia salon. Tutaj spędza czas cała rodzina, tutaj najczęściej goszczeni są przyjaciele i bliscy. Stylowy salon to wizytówka domu i miejsce, w którym łatwo poczuć się wyjątkowo. Jak uzyskać ten efekt? Czasem wystarczy drobna zmiana, by dodać pomieszczeniu klasy. Meblem, który doskonale sprawdzi się w salonie, jest witryna szklana. To ponadczasowy i bardzo elegancki element wystroju, występujący zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej. Witryny szklane do salonu są ozdobą same w sobie, ale świetnie sprawdzają się także jako miejsce ekspozycji cennych przedmiotów: rodzinnych zdjęć, pamiątek z podróży, niebanalnych dekoracji. Równie dobrym pomysłem co witryna są nowe lampy. Zwłaszcza oryginalne lampy stołowe potrafią skutecznie dodać pomieszczeniu stylu. Wieczorem zapewniają nastrojowe oświetlenie, a w ciągu dnia przykuwają uwagę ciekawą formą czy eleganckim wykończeniem.

Czy przedpokój może być elegancki?


Przedpokój często sprowadzany jest to typowo funkcjonalnej roli. To miejsce na odwieszenie kurtki czy pozostawienie butów. Tymczasem trzeba zdać sobie sprawę, że to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą goście – to właśnie przedpokój buduje pierwsze wrażenie i jest wstępem do reszty mieszkania. Warto więc zadbać o to, by był przytulny i stylowy. Aby dodać temu pomieszczeniu elegancji, wystarczą detale. Doskonałym rozwiązaniem będzie pufa do przedpokoju – zapewni miejsce do siedzenia w czasie np. zakładania obuwia, ale też będzie jedyną w swoim rodzaju ozdobą. Sklepy oferują modne pufy do przedpokoju w różnych stylach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.