Nowoczesne style w urządzaniu wnętrz koncentrują się w dużej mierze na minimalizmie i funkcjonalności. Nie znaczy to jednak, że taki salon ma być skromny i surowy, wprost przeciwnie – dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków nawet minimalistyczne wnętrze nabierze charakteru i przytulności. Na jakie dodatki postawić?

Postaw na fotele do salonu lub wygodne kanapy


Fotele oraz kanapy to takie elementy wystroju każdego salonu, które zdecydowanie dodają ciepła i charakteru. Nawet jeśli będą to meble w prostych i bez zbędnych zdobień kształtach, to już samo odpowiednio dobrane pokrycie może zdziałać cuda. To sprzęty, które przecież z zasady mają zachęcać do odpoczynku, więc głęboki fotel z wygodnymi podłokietnikami lub kanapa, na której można rozprostować zmęczone nogi, niewątpliwe uczyni nasz salon znacznie bardziej przytulnym. Dobierz pokrycie fotela tak, aby komponowało się z podłogą, ścianami lub innymi sprzętami. Choć nowoczesne style zdominowane są przez stonowane kolory jak beże, szarości czy czerń, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby fotele miały kolor szmaragdowej wody lub turkusowego nieba. Będą niezwykle atrakcyjnym wizualnie punktem całego pomieszczenia.

Poduszki dekoracyjne – w tej kwestii minimalizm się nie liczy

Innym sprawdzonym pomysłem, aby surowe wnętrze salonu nieco ocieplić, są poduszki dekoracyjne. Nowoczesne i oszczędne style absolutnie nie każą z nich rezygnować. To elementy wystroju, które w bardzo dużym stopniu odpowiadają za jego charakter. Poszewki na poduszki mogą nawiązywać do ulubionych motywów, na przykład związanych z pasją podróżowania lub stylów, np. boho, który lubimy, ale niekoniecznie chcemy cały salon w ten sposób aranżować. Równie dobrze możemy postawić na rękodzieło, które nigdy nie wychodzi z mody.

Przytulności mieszkaniom zdecydowanie dodają również rośliny. Warto o tym pamiętać, gdy wybieramy fotele do salonu i inne meble, aby pozostawić również nieco miejsca dla nich. Dzięki temu uzyskamy nowoczesne i zarazem przytulne wnętrza, które zapraszają do efektywnego wypoczynku po męczącym dniu.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *