Na całym świecie picie herbaty często wiąże się ze szczególnym celebrowaniem tych chwil. W wielu krajach ta tradycja przekazywana jest od wieków i związana jest nie tylko z specjalnym gatunkiem herbaty, ale także znacznie większą otoczką jak odpowiednie dodatki, naczynia, a nawet pora dnia. Jak my możemy celebrować te chwile?


Wyjątkowe zestawy herbaciane

Aby herbata smakowała wyjątkowo, warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie naczynia. W wielu krajach herbatę pije się z bardzo różnych naczyń. Na przykład w w Chinach są to porcelanowe filiżanki, w Maroku specjalnie zdobione szklanki, a w Azji czarki. W Polsce herbatę zazwyczaj pijamy z lekkiej porcelanowej lub fajansowej filiżanki lub kubka. Ważne jest, aby naczynie miało szeroki brzeg, bo dzięki temu z napoju wydobywa się odpowiedni aromat i smak. Specjalne zestawy herbaciane to naczynia dedykowane właśnie temu napojowi. Herbata podana w salonie w ten sposób, na pewno wpłynie na jej smak oraz odpowiednią atmosferę. Nawet jeśli na co dzień używamy ulubionego kubka, to gdy przyjmujemy gości, warto zaserwować herbatę w sposób szczególny. Nie mniej ważny jest również stolik, fotele, wygodne pufy lub kanapa, które pozwolą jeszcze lepiej docenić ten moment.

Gdy serwujemy herbatę w ogrodzie

Gdy istnieje taka możliwość, to warto herbatę wypić na tarasie lub w ogrodzie. Do tego celu możemy posiadać jeszcze inne zestawy herbaciane z naczyniami, w których gorący napój szybko nie wystygnie. Zdecydowanie przyda się również odpowiedni zestaw mebli ogrodowych, który pozwoli wygodnie usiąść i odpowiednio się zrelaksować. Może to być stolik drewniany, rattanowy, stalowy, a do tego wygodne krzesła, miękkie pufy, sofy lub nawet huśtawki z poduchami. Wszystko oczywiście zależy od naszych osobistych preferencji. Nie można również zapomnieć o drobnych dodatkach, które jednak cały moment picia herbaty uczynią jeszcze bardziej wyjątkowym, np. tace, podkładki, efektowna cukiernica i łyżeczki, serwety oraz wiele innych efektownych dodatków.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *