Styl norweski w domu jest niewątpliwie hitem. Mnóstwo osób szuka w sklepach meblowych asortymentu w klimacie skandynawskim, gdyż takie wnętrza są niezwykle przytulna i klimatyczne. Na jakie meble warto zwrócić uwagę?

Meble w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim to zdecydowanie must have. Przytulne, klimatyczne wnętrze z praktycznymi meblami jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy stawiają na modne przestrzenie. Piękne, solidne łóżko z lnianą pościelą, stabilna, pojemna szafa z litego drewna, gustowna komoda oraz kilka dodatków sprawi, że całe wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Co ważne, w takich przestrzeniach każdy będzie czuł się dobrze. Jasne kolory i przyjemne faktury zdecydowanie sprzyjają odpoczynku i regeneracji.

Jakie meble zdecydowanie sprawdzą się w takich wnętrzach? 

Pomieszczenia w stylu skandynawskim charakteryzują się jasnymi kolorami, solidnymi materiałami oraz meblami o prostych formach.
Meble, dekoracje i różnego rodzaju dodatki do pomieszczeń w stylu skandynawskim można znaleźć obecnie u wielu producentów mebli i to w niezwykle przystępnych cenach. Sofa w stylu skandynawskim kosztuje od około 600 zł do 2000 zł, komoda z naturalnego, jasnego drewna to wydatek rzędu 400 zł – 3000 zł. Z kolei duża pojemna szafa w prostym stylu będzie kosztować około 2000 zł. W takich wnętrzach nie powinno również zabraknąć prostych, aczkolwiek bardzo funkcjonalnych mebli takich jak np.: stoliki, fotele, regały itp.

Efektowne dodatki 

Warto pamiętać również o gustownych dodatkach, które przyczyniają się do tego, iż wnętrza stają się bardziej przytulne. Nowoczesne obrazy, zdjęcia w modnych ramkach, piękne lampy
w kształcie różnych figur geometrycznych sprawią, że całość nabierze wyjątkowego klimatu.

Jak widać z powyższego, nie trzeba bać się tego stylu. Wręcz przeciwnie. Osoby, które żyją we wnętrzach urządzonych w klimacie skandynawskim zgodnie twierdzą, iż takie przestrzenie są spokojne, harmonijne i trwałe. Dobrze w tego typu miejscach również czują się ich goście.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *